2018 m. vasario 21 d.
 
Apie leidyklą
Anonsai
Naujienos
Leidiniai
Autoriai
Partneriai


Apie knygų centrą
Paslaugos
 
Užsiprenumeruokite naujienas!
 
El. paštasAPIE MUS RAŠO   

www.vtv.lt
2005 m. balandžio 25 d.
http://www.vtv.lt/content/view/3659/53/

     60 metų sukaktį švenčianti seniausia Lietuvos grožinės literatūros leidykla „Vaga“ ketina plėsti savo leidybos spektrą ir šiais jubiliejiniais metais pasiūlyti Lietuvos skaitytojams keletą naujų knygų serijų, suteikdama galimybę kiekvienam patogiai ir nuosekliai sekti savo mėgstamo žanro literatūrą ir susipažinti su naujausiais viso pasaulio autorių kūriniais. Leidykla planuoja kiekvienais metais išleisti daugiau kaip po 100 įvairių žanrų knygų.
     „Mums svarbūs visų skaitytojų interesai ir mokslo žinių poreikiai, todėl stengsimės būti kuo labiau universalūs ir apimti ne tik visų žanrų užsienio ir lietuvių grožinės literatūros leidybą, bet ir kitų meno rūšių veikalus bei mokomąją literatūrą“, - sakė „Vagos“ valdybos pirmininkas Vytas V. Petrošius. Pasak jo, nors leidykla yra liberali - gerbia visus žanrus ir neturi tabu temų, tačiau literatūrinei vertei atrankos kriterijai leidykloje išliks itin griežti.
     „Vagos“ leidžiamų knygų spektras apims originaliąją ir verstinę grožinę literatūrą, literatūrą vaikams, meninę publicistiką, literatūros mokslo ir kritikos, dailėtyros, muzikologijos veikalus, literatūros ir meno veikėjų atsiminimus, dailės albumus, užsienio kalbomis leidžiamas knygas, filosofijos, verslo, psichologijos ir kitos humanitarinės literatūros veikalus. Siekdama aprėpti tokią žanrų gausą bei vystyti kryptingą ir nuoseklią leidybą, „Vaga“ struktūrizavo savo darbą, o leidžiamas knygas pagal jų paskirtį ir tematiką sugrupavo į serijas.
<...>
     „Mūsų leidykla ėmėsi ir dar vieno - lietuvių autorių populiarinimo užsienyje uždavinio, tokiu būdu rūpindamasi ir lietuvių literatūros garsinimu pasaulyje, ir pačių autorių gerove“, - sakė „Vagos“ vyriausioji redaktorė Janina Riškutė. Pasak jos, leidykla pradėjo leisti dvikalbį prozos almanachą „Tiltai/Briuken“, kuriame lietuvių ir vokiečių kalbomis pristatomi Lietuvos autoriai, bei pateikiamos jų kūrinių ištraukos. Šiais metais pasirodys antras almanacho numeris.
     Vienas iš svarbiausių „Vagos“ prioritetų - universalumas. Leidykla net tik Lietuvos skaitytojams pristatys visų pasaulio kultūrų, epochų ir tautų literatūrą, bet imsis ir kitatautės, kitakalbės Lietuvos autorių kūrinių leidybos. „Vaga“ skirs didelį dėmesį Lietuvos žydų, lenkų, rusų, kitų čia gyvenančių tautų kūrybai, o taip pat, pasak leidyklos vadovų, ieškos jaunųjų talentų, siekdami lietuvių literatūrai padovanoti naujų vardų. Kryptingai bus leidžiama ir šiuolaikinė latvių, lenkų, rusų, baltarusių ir kitų Lietuvos kaimynystėje esančių šalių literatūra.Aktualu
Nėra

Daugiau
VAGOS grupė, Gedimino pr. 50, LT-01110 Vilnius; Tel. +370 5 249 81 21; Faks. +370 5 249 81 22; El. paštas: info@vaga.lt