2018 m. vasario 21 d.
 
Apie leidyklą
Anonsai
Naujienos
Leidiniai
Autoriai
Partneriai


Apie knygų centrą
Paslaugos
 
Užsiprenumeruokite naujienas!
 
El. paštasAPIE MUS RAŠO   

www.vtv.lt
2007 m. sausio 26 d.
http://www.vtv.lt/content/view/31213/128/

     Šiandien sostinėje Gedimino prospekte duris atveria dar vienas kavos restoranas „Double Coffee“. Jis įsikūrė po vienu stogu su atnaujintu bendrovės „Vagos prekyba“ knygynu „Knygų namai“. Tai pirmoji Lietuvoje vieta, kurioje geriant kavą galima išsirinkti patinkančią knygą.
     Naujajame bendrovės „DC Holdingas“ valdomo tinklo „Double Coffee“ kavos restorane ant stalelių įrengti kompiuteriai. Restorano lankytojai prie stalelio galės aplankyti „Knygų namų“ internetinį puslapį ir radę norimą knygą ją iškart užsisakyti. „Double Coffee“ darbuotojai pasirinktas knygas pristatys tiesiai prie staliuko.
     Pasak „DC Holdingo“ rinkodaros vadovės Lauros Vyšniauskaitės, knygynas ir kavinė po vienu stogu daugelyje pasaulio šalių jau seniai yra populiarus dalykas.
     „Lietuvoje tai naujas reiškinys, bet tikime, jog jis greitai išpopuliarės. Dauguma mūsų klientų yra išsilavinę, vidutines arba aukštesnes pajamas gaunantys žmonės, kurie domisi literatūra ir kultūriniu gyvenimu. Tačiau dažnai kartu tai ir užsiėmę žmonės, kuriems sunku rasti laiko apsilankymams knygynuose. Galimybė išsirinkti patinkančią knygą tiesiog pietaujant ar geriant kavą padės jiems sutaupyti laiko“, - teigia L. Vyšniauskaitė.
     Tikimasi, jog šis kavos restoranas sulauks ne tik nuolatinių „Double Coffee“ klientų, bet pritrauks ir nemažai naujų lankytojų.
     Kavos restorano veikla neapsiribos vien gėrimų, maisto ir knygų prekyba. L.Vyšniauskaitė pasakoja, jog čia vyks knygų prezentacijos, susitikimai, diskusijos įvairiomis gyvenimo temomis, renginiai vaikams.
     „Norime prisidėti prie kultūrinio gyvenimo puoselėjimo mūsų mieste. Norime sukurti tokią atmosferą, į kurią patekę mūsų klientai jaustųsi jaukiai, gautų naudos ir norėtų grįžti“,- sako L. Vyšniauskaitė.
     Pasak bendrovės „Vagos prekyba“ generalinio direktoriaus Vyto V.Petrošiaus, koncepciją „Knyga+Kava“ paskatino susidariusi padėtis. Mat pastaruoju metu žmonės Lietuvoje ir Vakarų šalyse tampa vis labiau izoliuoti, užsidarę mažoje privačioje erdvėje.
     „Galbūt dėl pagreitėjusio gyvenimo tempo bei susiaurėjusių asmeninių interesų nebeliko ankstesnio šilto bendravimo tarp žmonių, laisvesnių diskusijų. O žinoti, kad ne tau vienam patinka ta ar kita knyga, aktuali ta ar kita tema, dalytis nuomone su kitais yra svarbu kiekvienam. Juk ir kavą gerti maloniau su kitais, o ne vienam. Todėl norėjosi sujungti tris malonius dalykus – skaitymą, kavos gėrimą ir bendravimą į vieną projektą „Knyga+Kava“, kuris kurtų „Knygų namų“ jaukumą, skleidžiantį kavos kvapą, geras emocijas ir draugišką atmosferą. Mes tikime savo idėja, nes akivaizdu, kad žmonės yra pasiilgę bendravimo, gerų knygų ir puikios kavos. „Knygų namai“ visa tai siūlo.“,- sakė V.V.Petrošius.
     Planuojama ateityje dar kelias „Double Coffee“ kavines įkurti knygynų kaimynystėje.
     Tinklo „DC Holdingas“ kavos restoranai taip pat veikia Latvijoje, Estijoje, ir Ukrainoje. Tačiau šiose šalyse pradėti panašių projektų kol kas neketinama.Aktualu
Nėra

Daugiau
VAGOS grupė, Gedimino pr. 50, LT-01110 Vilnius; Tel. +370 5 249 81 21; Faks. +370 5 249 81 22; El. paštas: info@vaga.lt