2018 m. vasario 20 d.
 
Apie leidyklą
Anonsai
Naujienos
Leidiniai
Autoriai
Partneriai


Apie knygų centrą
Paslaugos
 
Užsiprenumeruokite naujienas!
 
El. paštasRENGINIAI   

Renginio akimirkos

 

Leidykla VAGA ir Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga (LLVS) 2008 m. balandį įsteigė premiją grožinės ir humanitarinės literatūros redaktoriui (-ei) už viso gyvenimo darbą: profesionalų redagavimą, vertėjų ir redaktorių ugdymą.
Premijos tikslas – pagerbti redaktorius, įvertinant jų nuopelnus literatūros kūrinio kelyje nuo autoriaus ir vertėjo iki spausdintos knygos.
Leidykla VAGA premijos laureatui kasmet įteiks skulptūrėlę (skulptorius Viktoras Tunkevičius), pavadintą „Auksinė lupa“, simbolizuojančią kruopštų redaktoriaus darbą.
Premiją ketinama teikti kiekvienų metų balandžio 28 dieną, minint redaktoriaus ir vertėjo, ilgamečio leidyklos VAGA darbuotojo Dominyko Urbo gimimo metines, kartu su LLVS įsteigta D. Urbo premija už literatūros vertėjo debiutą.
Premijos nuostatus galima rasti LLVS tinklalapyje.

Pirmąja laureate paskelbta ir per D. Urbo 100-ųjų gimimo metinių minėjimą balandžio 28 d. “Auksinės lupos” skulptūrėle ir diplomu apdovanota redaktorė ir vertėja Donata Linčiuvienė.

D. Linčiuvienė gimė 1938 m. Kaune. 1956–1961 m. Vilniaus valstybiniame universitete studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą. 1962-1969 m. dirbo "Minties" leidykloje, 1969-1994 m. – leidykloje VAGA (Lietuvių literatūros, vėliau – Literatūrinio palikimo redakcijose). Nuo 1994 m. iki šiol yra Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Tekstologijos skyriaus redaktorė. Rengia spaudai Balio Sruogos „Raštų“ daugiatomį ir kt. Per 40 leidybinio darbo metų suredagavo gana daug įvairių žanrų originalios ir verstinės literatūros knygų. Anot pačios Donatos Linčiuvienės, „patyriau ir kūrybinio džiaugsmo, ir nesėkmių, ir nusivylimo, bet niekada nesigailėjau tapusi redaktore, mėgstu tą nelengvą, kasdienį triūsą ir, žinoma, labiausiai – grožinės literatūros kūrinius, jų stilistinį knibinėjimą.“
Dėl redagavimo D. Linčiuvienė aukojo ir didelį norą versti, todėl jos iš prancūzų ir rusų kalbų išverstų knygų sąrašas kuklesnis negu suredaguotų, tačiau ne mažiau vertingas, pvz., Jeano Anouilh‘o „Medėja“, André Maurois „Šeimos ratas“, Antonino Arthaud „Teatras ir jo antrininkas“ ir kt.Aktualu
Nėra

Daugiau
VAGOS grupė, Gedimino pr. 50, LT-01110 Vilnius; Tel. +370 5 249 81 21; Faks. +370 5 249 81 22; El. paštas: info@vaga.lt