2018 m. vasario 21 d.
 
Apie leidyklą
Anonsai
Naujienos
Leidiniai
Autoriai
Partneriai


Apie knygų centrą
Paslaugos
 
Užsiprenumeruokite naujienas!
 
El. paštasAPIE MUS RAŠO   

http://verslas.banga.lt
2008 m. vasario 2d.
http://verslas.banga.lt/lt/spaudai.full/47a2d9982999b

Vilnius, sausio 31 d. Lietuvos mobiliojo interneto rinkos lyderė „Omnitel" išleis debiutuojančio autoriaus, pasivadinusio Virgilijaus Šimaičio slapyvardžiu, socialinių miniatiūrų romaną „Komunalinis bliuzas". Tai - pirmoji lietuviška mobilioji knyga, rašyta internetu ir mobiliuoju telefonu.

„Virgilijus Šimaitis sujungė naujuosius skaitymo ir rašymo įpročius, suformuotus jau beveik įsišaknijusių interneto (taip pat ir mobiliojo) galimybių, ir prasmingas bei aktualias mintis. Savo ruožtu „Omnitel" paskatino naujų būdų naudojimą literatūroje ir prisidėjo prie kultūros persikėlimo į mobiliąją erdvę skatinimo. Jau dabar džiaugiamės, per portale „Omni SurfPort" vykdytą konkursą padėdami talentingam žmogui įgyvendinti jo siekius", - sakė „Omnitel" viceprezidentas komercijai Remigijus Štaras.

Knygos išleidimas – prizas, kurį V. Šimaitis iškovojo dalyvaudamas „Omnitel" rengtame „Mobiliosios knygos" konkurse. Šiuo konkursu „Omnitel" paskatino jaunus ir kūrybingus žmones saviraiškai, naudojantis jiems priimtiniausiomis technologijomis, ir suteikė galimybę „gyvai" stebėti, kaip dirba autoriai, matant kiekvieną jų naują įrašą, minties ir stiliaus posūkius.

V. Šimaitis savo knygoje sukūrė septyniolika pagrindinių herojų, neskaitant dviejų pasakotojų. Tarp herojų – reklamos agentūros darbuotojai, žurnalistė, juodaodis krepšininkas, už finansinius nusikaltimus suimta buhalterė. „Komunalinis bliuzas" – vilnietiška knyga. Jos herojai skaito nemokamą miesto dienraštį, nuo iš kanalizacijos šulinių kylančio garo miestas atsiduoda „didžiųjų dienraščių vedamaisiais ir politika".

Kūrybingai jungdamas dabartinės kasdienybės aktualijas ir lengvais štrichais piešdamas tarpusavyje paprastai, neįpareigojančiai bendraujančius herojus, autorius sukūrė lengvai skaitomą, linksmos, o kartais ir aštrios ironijos cinamonu pagardintą kūrinį, kuriame glūdi jautrumas, susidomėjimas aplinkiniu pasauliu ir paprastas, naivistinis, pozityvus požiūris į žmones. Be to, autorius sugeba išlaikyti intrigą, vystydamas siužetą taip, kad ir kiekvieno įrašo gale, ir kiekviename naujame įraše laukia netikėtumas.

Prieš atiduodamas spausdinti pirmąją Lietuvoje mobiliąją knygą, autorius turės galimybę ją patobulinti ir išbaigti. Šiame darbe jam padės knygą išleisiančios leidyklos „Vaga" redaktoriai. Romanas „Komunalinis bliuzas" bus platinamas knygynuose, pardavimų pajamos bus skiriamos autoriui.

Praėjusių metų rugsėjo pabaigoje prasidėjusiame „Mobiliosios knygos" konkurse buvo daugiau kaip 80 dalyvių, nuo gruodžio vidurio prasidėjusiame antrajame etape jų liko dvidešimt. Konkurso dalyvių kūrybą vertino profesionalų komisija, kurios nariai – žinomi ir progresyvūs Lietuvos rašytojai Gintaras Grajauskas ir Kristupas Sabolius, replikuotojas, žurnalistas Arminas Višinskis, „Omnitel" turinio skyriaus vadovė Saulė Pauplytė-Markevičienė ir leidyklos „Vaga" projektų vadovė Aušra Gudavičiūtė.

„Mobiliosios knygos" konkurso dalyvių kūrybą lankytojai galėjo ir vis dar gali skaityti mobiliajame telefone, portale „Omni SurfPort", adresu wap.sp.lt, ir internete www.sp.lt/mk .

Kontaktinis (-iai) asmuo (-enys):
Daiva Selickaitė
„Omnitel" ryšių su visuomene grupės vadovė
tel. 8 686 85 906, el.paštas: d.selickaite@omnitel.net  

 

 

 Aktualu
Nėra

Daugiau
VAGOS grupė, Gedimino pr. 50, LT-01110 Vilnius; Tel. +370 5 249 81 21; Faks. +370 5 249 81 22; El. paštas: info@vaga.lt