2018 m. vasario 20 d.
 
Apie leidyklą
Anonsai
Naujienos
Leidiniai
Autoriai
Partneriai


Apie knygų centrą
Paslaugos
 
Užsiprenumeruokite naujienas!
 
El. paštasAPIE MUS RAŠO   

Agnė Gintautaitė. "Mobilus žodis virsta spausdintu", laikraštis Verslo žinios, Nr. 24, 16p., 2008m. vasario 5d.

Knygynų lentynas netrukus papildys pirmoji internetu ir mobiliuoju telefonu rašyta lietuviška knyga. Leidėjai neslėpia, kad išliekamosios literatūrinės vertės ji beveik neturi, tai daugiau reklamos priemonė, skirta jiems patiems.

Idėja išleisti internetu ir mobiliuoju telefonu parašytą knygą kilo telekomunikacijų operatorei "Omnitel" ir leidyklai "Vaga". Jų organizuotame konkurse "Mobilioji knyga" iš 80 dalyvių komisija, tarp kurios narių - rašytojai Gintaras Grajauskas, Kristupas Sabolius, replikuotojas ir žurnalistas Arminas Višinskis, leidybai išrinko socialinių miniatūrų romaną "Komunalinis bliuzas". Kūrinys parašytas po pseudonimu pasislėpusio Virginijaus Šimaičio, trisdešimtmečio vilniečio. Knygoje veikia septyniolika pagrindinių herojų, neskaitant dviejų pasakotojų, tarp kurių - reklamos agentūros darbuotojas, žurnalistė, juodaodis krepšininkas, už finansinius nusikaltimus suimta buhalterė.
"Knyga įdomi tuo, kad ją kuriant buvo derinamas moderinių technologijų ir leidybos santykis. Literatūrinės vertės ji beveik neturi, komercinės taip pat. Mes ją vertiname kaip rinkodaros priemonę", - teigia Ramunė Kugytė, leidyklos "Vaga" generalinio direktoriaus pavaduotoja.
Jai pritaria Saulė Pauplytė-Markevičienė, "Omnitel" Turinio skyriaus vadovė. Anot jos, tiesioginės piniginės grąžos, pelno iš šio projekto nesitikima, konkursu bendrovė naudojasi kaip galimybe pritraukti naujų interneto ir mobilios jo versijos vartotojų, dar kartą parodyti interneto galimybes.
"Omnitel" viena iš strateginių krypčių yra mobilusis internetas. Kad jis sklandžiai veiktų tiek kompiuteryje, tiek telefone, investavome išties daug: pradedant naujų stočių rengimu, baigiant paslaugų kūrimu, vartotojų pritraukimu ir komunikavimu", - konkurso motyvus argumentuoja p. Pauplytė-Markevičienė.

Leisti ar neleisti
Prieš spausdinant p. Šimaičio socialinių miniatiūrų romanas bus redaguojamas leidyklos redaktorių. Vėliau romanas bus platinamas knygynuose, jo pardavimų pajamos skiriamos autoriui. Pasak p. Kugytės, greičiausiai tai bus nedidelio formato knyga, o tiražas nuo 500 iki 1.000 egzempliorių. Tikslus knygų kiekis kol kas neaiškus, baiminamasis, kad knygą dauguma jau perskaitė internete, mat susipažinti su dalyvių knygos turiniu ir matyti jų pokyčius nuo rugsėjo pabaigos, kai buvo paskelbtas konkursas, kasdieną galėjo kiekvienas internetu besinaudojantis gyventojas.
"Kam įdomus "Mobiliosios knygos" konkursas, jie knygą jau perskaitė internete, o kam neįdomus, tas greičiausiai ir nesidomės", - sunkumus parduodant pirmąją mobiliąją knygą numato p. Kugytė.
Ji prisimena, kad prieš paskelbiant konkursą svarstyta, ar internautai parašys leidybos vertą knygą. Pagrindinė dvejonių priežastis buvo ta, kad internetu ir mobiliąja jo versija daugiausia naudojasi jaunimas bei paaugliai.

Vis įdomiau
Pasak Agnės Jurčiukonytės, leidyklos "Baltos lankos" vyriausiosios redaktorės, mobiliosios knygos idėja yra dar mažiau reali nei internetinių knygų, mat dėl mažo ekrano jas skaityti sunku, prasčiau suvokiamas tekstas.
"Prizas - knygos išleidimas - visiškai įrodo tradicinės formos pergalę, - sako ji. - Pranašumas tik tas, kad šis konkursas jaunus žmones skatina rašyti ir skaityti."
Dalius Pocevičius, integruotos rinkodaros komunikacijos agentūros "Advision" direktorius, konkurso svarbą, kaip ir organizatoriai, daugiausia vertina iš rinkodaros pusės. Jis sveikina įmones, panaudojusias naują žiniasklaidos formą remiant kultūros sritį.
"Omnitel" siūlomiems mobiliojo interneto produktams tokios priemonės yra labai tikslingos. Be to, šis konkursas verčia pasitempti ir kitas įmones, o reklamos agentūras skatina ieškoti pačių įvairiausių ir netikėčiausių komunikacijos formų", - sako jis.Aktualu
Nėra

Daugiau
VAGOS grupė, Gedimino pr. 50, LT-01110 Vilnius; Tel. +370 5 249 81 21; Faks. +370 5 249 81 22; El. paštas: info@vaga.lt