2018 m. vasario 20 d.
 
Apie leidyklą
Anonsai
Naujienos
Leidiniai
Autoriai
Partneriai


Apie knygų centrą
Paslaugos
 
Užsiprenumeruokite naujienas!
 
El. paštasRENGINIAI   

  Antroji literatūros redaktoriaus premija „Auksinė lupa“ – Sigitai Papečkienei


Leidyklos VAGA ir Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos (LLVS) 2008 m. įsteigta premija skiriama grožinės ir humanitarinės literatūros redaktoriui (-ei) už viso gyvenimo darbą: profesionalų redagavimą, vertėjų ir redaktorių ugdymą.
Premijos tikslas – pagerbti redaktorius, įvertinant jų nuopelnus literatūros kūrinio kelyje nuo autoriaus ir vertėjo iki spausdintos knygos.

Antroji „Auksinė lupa“ skirta
redaktorei ir vertėjai

Sigitai Papečkienei

Sigita Papečkienė gimė 1932 m. Sapiegiškiuose (Lazdijų raj.). 1955 m. VU baigė lietuvių k. ir literatūros studijas. Dirbo „Minties“ ir „Vagos“, „Katalikų pasaulio“ leidyklose. Iš rusų k. išvertė V. Nabokovo „Lolitą“ (Vaga, 1990), A. Solženicyno „Gulago archipelagą“ (Žara, 2009, su kitais) ir kt. Suredagavo bent kelis šimtus knygų, tarp jų - daugelio lietuvių prozininkų (Vytautės Žilinskaitės, Jono Mikelinsko, brolių Dirgėlų, Mykolo Sluckio, Bitės Vilimaitės, Broniaus Radzevičiaus, Sauliaus Tomo Kondroto, Ričardo Kalyčio ir kt.), A. Rubšio verstą Šventąjį Raštą.
Sigita Papečkienė – iš tų, kurie yra labai svarbūs ne tik leidybai, dar labiau – literatūrai, ir kurie visada lieka šešėlyje, nes taip supranta savo darbą.

Premija įteikta 2009 m. balandžio 29 d. Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Didžiojoje skaitykloje, kartu su  Dominyko Urbo premija už literatūros vertėjo debiutą >>

Leidykla VAGA laureatei įteikė diplomą ir skulptūrėlę (skulptorius Viktoras Tumkevičius), pavadintą „Auksinė lupa“, simbolizuojančią kruopštų redaktoriaus darbą.

„Auksinė lupa 2009“

  Pirmąja laureate paskelbta ir per D. Urbo 100-ųjų gimimo metinių minėjimą 2008 m. balandžio 28 d. „Auksinės lupos“ skulptūrėle ir diplomu apdovanota redaktorė ir vertėja Donata Linčiuvienė.
Plačiau >>


„Auksinės lupos 2008“ lauretė Donata Linčiuvienė ir Leidyklos VAGA atstovė Jurgita UdrienėNuotraukos Dianos Bučiūtės.Aktualu
Nėra

Daugiau
VAGOS grupė, Gedimino pr. 50, LT-01110 Vilnius; Tel. +370 5 249 81 21; Faks. +370 5 249 81 22; El. paštas: info@vaga.lt