2018 m. vasario 21 d.
 
Apie leidyklą
Anonsai
Naujienos
Leidiniai
Autoriai
Partneriai


Apie knygų centrą
Paslaugos
 
Užsiprenumeruokite naujienas!
 
El. paštasAPIE MUS RAŠO   

Lapkričio 29 d. paskelbta, jog šeštą kartą teikiamą Rusijos nacionalinę literatūros premiją Большая книга („Didžioji knyga“) pelnė Michailo Šiškino romanas „Laiškų knyga“ (Письмовник). Tai didžiausias literatūrinis apdovanojimas Rusijoje. Autoriui atiteko šimto tūkstančių dolerių premija.

Likus savaitei iki apdovanojimų teikimo ceremonijos „Didžiosios knygos“ laureatą balsuodami rinko ir skaitytojai, kurių nuomonė sutapo su komisijos nuomone: „Laiškų knyga“ pelnė ir Skaitytojų premiją.

Romano istorija skleidžiasi dviejų įsimylėjėlių laiškuose. Puslapių tėkmėje praeitis tampa dabartimi: Šekspyras, Markas Polas ir Rusijos kariuomenės invazija į Pekiną... Laiškai keliauja išardytais bėgiais, sudegintais tiltais, paskandintais laivais, pašautais arkliais, kritusiais lėktuvais... Kaip kadais Eloyzos ir Abeliaro laiškai, prasilenkiantys Simone de Beauvoir ir J.-L. Bosto laiškai, išblukę M. K. Čiurlionio ir Sofijos laiškai, taip dabar Sašenkos ir Volodenkos laiškai – apie paslaptį, apie tai, kad mirtis – tokia pat dovana kaip ir meilė.

Jau penkiolika metų Šveicarijoje gyvenantis Michailas Šiškinas (Михаил Шишкин. g. 1961) laikomas vienu žymiausių šiandienos rusų romanistų, kurio prozos žodingumas, muzikalumas ir plastika, tirštas psichologizmas lyginami su Ivano Bunino, Vladimiro Nabokovo stiliumi. Naujausio M. Šiškino kūrinio „Laiškų knyga“ teisės jau parduotos aštuoniolikai šalių, o Maskvos Antono Čechovo vardo dailės teatre pagal šį romaną statomas spektaklis.

Įvairiomis literatūros premijomis Rusijoje apdovanoti ir kiti M. Šiškino romanai Взятие Измаила ir Венерин волос.
Aktualu
Nėra

Daugiau
VAGOS grupė, Gedimino pr. 50, LT-01110 Vilnius; Tel. +370 5 249 81 21; Faks. +370 5 249 81 22; El. paštas: info@vaga.lt