2018 m. vasario 21 d.
 
Apie leidyklą
Anonsai
Naujienos
Leidiniai
Autoriai
Partneriai


Apie knygų centrą
Paslaugos
 
Užsiprenumeruokite naujienas!
 
El. paštasAPIE MUS RAŠO   

2013-06-03 19:01 Jurgita Kotryna Ogulevičiūtė | Alfa.ltTai yra tik viena citata iš verslininko I. Laurso knygos. Ši, anot žinomų Lietuvos verslo atstovų, turėtų jaunimui įrodyti: mūsų šalyje irgi įmanoma kurti verslą ir netgi tapti pasaulinės čempionų lygos žaidėju.


Unikali patirtis – saviems


Pirmadienio pavakare Gedimino prospekto pradžioje esančią vilniečių moksleivių ir studentų mėgstamą erdvę – leidyklos „Vaga“ knygyną ir kavinę „Coffee Inn“ – užėmė žiniasklaidos atstovai. Juos čia sukvietė lietuvių verslininkas I.Laursas.

Dar nenuslūgus euforijai po savaitgalį Kaune vykusio lyderystės forumo „Forum One“ ir internete besisukant klausytojų įspūdžiams ir citatoms, kompanijos „GetJar“ įkūrėjas ir vadovas pateikė staigmeną – savo knygą „Verslas naujai“. Vadinamųjų verslo dievų ir guru posakius ir pamokymus populiariame socialiniame tinkle „postinantys“ lietuviai dabar turės dar vieną įkvėpimo šaltinį po ranka.

Sėkmingų anglakalbių šalių verslininkų knygos ir jose dalijami patarimai yra naudingi ir mūsų verslo atstovams, kurie skaito tokius leidinius verstus ar originalo kalba. Lietuvio I. Laurso patirtis yra unikali tuo, kad savo knygoje jis pasakoja apie modernų verslą ir jo kūrimo taisykles iš Baltijos ir Rytų bloko šalių verslininkų atskaitos taško – kokie iššūkiai globaliame pasaulyje jų laukia, kokie sunkumai jiems gali iškilti, siekiant įsilieti į pasaulinę verslo aplinką.

Geroji evangelija jauniesiems verslininkams

Birželio 1 ir 2 dienomis laikinosios sostinės „Žalgirio“ arenoje surengtame forume, kuris vadinamas bene didžiausiu lyderystės renginiu Rytų Europoje, dalyvavo britų verslininkas Richardas Bransonas, finansų ekspertas Bodo Schaferis ir kitos lyderystės mokymų garsenybės.

Pranešimą „Verslas naujai: kaip laimėti žaidimą, kai progresas ir technologijos keičia žaidimo taisykles ir kertinius principus“ skaitė ir didžiausios pasaulyje nepriklausomos mobiliųjų aplikacijų platformos „GetJar“ įkūrėjas I. Laursas. Sekmadienį Kaune jis pirmąkart publikai parodė savo knygą, o pirmadienį Vilniuje įvyko oficialus jos pristatymas.


„Ši knyga nėra vien komercinio pobūdžio. Tai bus savita geroji verslo evangelija, kuri stiprins lietuvių, ypač jaunimo, tikėjimą, kad Lietuvoje galima kurti verslą“, – sakė leidyklos „Vaga“, kuri išleido „Verslas naujai“, valdybos pirmininkas Vytas V. Petrošius. Kartu su verslininku jis sutarė padovanoti keturis tūkstančius knygos (jos tiražas yra 5 tūkst.) egzempliorių. Štai kodėl I. Lauras knygos išleidimą vadina socialiniu projektu, nes į jį investuotos lėšos neatsipirks.


Paprašytas nusakyti šios knygos (ji knygynuose kainuos 31. 50 Lt) vertę, bendrovės „GetJar“ įkūrėjas ir vadovas teigė, kad tai padaryti – gana sudėtinga. Norintiems kurti baltą verslą, šis leidinys turėtų būti naudingas. Jame bus gausu praktiškų patarimų ir galbūt šie net padės į pasaulinį verslą besiiriantiems lietuviams sutaupyti pinigų: „Jei prieš šešerius metus man kas būtų įteikęs tokią knygą, būčiau sutaupęs 300 tūkst. dolerių sąskaitą, kurią apmokėjau juristui, man paaiškinusiam, kaip kurti verslą“, – kalbėjo I. Laursas apie kol kas popierinį leidinį. Jei bus poreikis, leidykla ketina išleisti „Verslą naujai“ skaitmeniniu formatu.


Pirmąją savo knygą I. Laursas vadina švietėjiška, skleidžiančia verslumo idėją Lietuvoje. Ji, anot leidėjų, parašyta per rekordinį laiką – penkis mėnesius. Knygą skubėta paruošti, nes norėta ją pristatyti birželio pradžioje per lyderystės forumą Kaune.


Patirtis, kuri padės verslininkams aplenkti kliūtis


“Iš Iljos sklido energija, kurią sunku paaiškinti. Jo akyse matėsi aiški vizija, tikslas, kur eiti. Jis tada paprašė pagalbos dėl ryšių su žiniasklaida“, – kalbėjo verslininkas Arūnas Pemkus, prisiminęs pirmojo susitikimo su Ilja prieš penkerius ar šešerius metus, įspūdį. Prieš metus A. Pemkus pasiūlė I. Laursui sudėti savo vertingą patirtį į knygą ir taip tarsi užfiksuoti, pažymėti Kaune gimusio, bet dabar verslą Silicio slėnyje turinčio verslininko, sėkmę.


Antanui Zabuliui, „Omnitel“ bendrovės prezidentui, teko galimybė pirmam paskaityti I. Laurso knygos juodraščius. „Parašyti knygą nėra lemta kiekvienam. Ilja parodė kelią kiekvienam verslininkui išeiti į verslo čempionų A lygą. Jis nevyniojo žodžių į vatą, paaiškino, kurioje vietoje versle yra paslėpti akmenys, kaip juos pereiti. Kiekvienas verslininkas šią knygą turėtų laikyti šalia, nes ji kol kas yra vienintelė tokia, parašyta lietuvio apie A lygos verslo problemas“, – kalbėjo A. Zabulis.

 

Knygą dėliojo lyg kino filmą

Kai sutiko pasidalyti per beveik dešimtmetį įgyta vertinga patirtimi, I. Laursas suprato, kad jam prireiks pagalbos. Kompiuteryje jis susirado išsaugotą seną, bet jam patikusį interviu, ir susisiekė su jo autore Neringa Medutyte. Pernai prieš Kalėdas ją Didžiosios Britanijos sostinėje Londone, kur šiuo metu gyvena ir studijuoja dokumentinio kino režisūrą, pasiekė netikėtas lietuvių verslininko skambutis. Neringa teigė susidomėjusi pasiūlymu, tik baiminosi, kaip reikėsią suderinti mokslus ir įrašinėti pokalbius su nuolatos po pasaulį keliaujančiu verslininku.

Daugybė interviu, renkant medžiagą knygai, pasak N. Medutytės, truko apie tris mėnesius. Vėliau jai teko greitai ir sklandžiai dėlioti I. Laurso mintis taip, kad jos būtų įdomios net ekonomikos dėsnių nežinantiems žmonėms.

„Norėjau, kad ji būtų šilta, atvira. Prisiminiau mokyklos laikus, kai per pamokas sėdėdavau paskutiniame suole ir mokytojai manė, kad esu matematikoje beviltiška. Tai, kad tau netinkamai išaiškino dalyką, dar nereiškia, kad esi negabus. Prisiminiau tą patirtį mokykloje ir komponavau knygą kaip filmą, kad ji būtų įdomi, kad žmonės ją suprastų. Ne visi yra gimę verslininkais, bet kiekvienas galėtų iš jos pasimokyti. Knyga taip pat leidžia pakeliauti po Silicio slėnį, susipažinti su amerikiečių verslininkais ir su Ilja“, – penkis mėnesius trukusį darbą pristatė žurnalistė N. Medutytė.

Aktualu
Nėra

Daugiau
VAGOS grupė, Gedimino pr. 50, LT-01110 Vilnius; Tel. +370 5 249 81 21; Faks. +370 5 249 81 22; El. paštas: info@vaga.lt