2018 m. vasario 20 d.
 
Apie leidyklą
Anonsai
Naujienos
Leidiniai
Autoriai
Partneriai


Apie knygų centrą
Paslaugos
 
Užsiprenumeruokite naujienas!
 
El. paštasAPIE MUS RAŠO   


Turime debiutą vaikų literatūroje. Perskaičiusi knygą, galiu drąsiai teigti, kad vaikų literatūros gausoje V. Lapinos tekstas – unikalus subtiliu humoru, nepriekaištinga kalbos žaisme, jautria ir įtikima istorija apie mergaitę ir jos (ne)išgalvotą draugą Kiukį. Iš tiesų dėmesį prikausto puikiai konstruojamas, žaismingas, nenuobodus pasakojimas bei netikėčiausi nutikimai, kuriuos sujungia žavus „padarėlis“ Kiukis. Tiesą sakant, pats Kiukis nežino, kas jis yra ar koks jo vardas, o ir kaip gali žinoti, kad iš viso esi, jei niekas tavęs nemato. Bet vieną dieną nenustygstanti nenuorama mergaitė Luka vis dėlto parke jį pamato – ir mamai leidus (mama „pamato“, jog tai samanų kauburėlis, o ne žiogas ar pelė, kuriuos aną kartą Luka parsinešė iš parko) parsineša namo, taip prasideda nuotykiai. Kiukis ir Luka vis patenka į kažkokiasbėdas: tai nesėkmingai elektros bobos bando ieškoti su virbalais, tai galvą su sriuba abu išsiplauna (juk Luka girdėjo, kai mama sakė, jog sriuboje gausu visokių vitaminų, kurie, aišku, geriausiai padės tiesiogiai užpilti ant plaukų), tai sugalvoja mamos lovos čiužinį paversti vandens lova... O dar Lukos namuose netrūksta ir visokių kitų gyventojų: keistoji degu, auksaspalvė Leksė, katinas Garfildas, paslaptingoji lašiukė Sisida... Fantazijų ir žavios išmonės šiai knygai tikrai netrūksta! Kaip ir tikro gyvenimo. Ir tai, kad rašytoja sugebėjo juos sujungti į puikią visumą, daro šią knygelę išties patrauklią.

Man pačiai vienas geriausių šios knygos kokybiškumo įrodymų yra tai, kad skaitydama knygą net kelis kartus balsu juokiausi. Autorė sugeba taikliai pataikyti į situaciją, jautriai aprašyti skausmingas temas... Knygoje justi vienatvės, vaiko pasaulio atvirumo, draugystės temų svarba. Juk, pasirodo, draugai reikalingi ir tam, kad padėtų vaikui atrasti save patį. Knygoje per paprastus klausimus ir situacijas jautriai veriasi vaiko pasaulis, sudėtingi suaugusiųjų dalykai (pasirodo, suaugusieji nemato kai kurių dalykų, kuriuos mato vaikai, o vaikai nemato kai kurių tokių dalykų, kurie matomi tik suaugusiems).

Taip, Kiukis stoja į vieną eilę su kitais pasaulyje gerai žinomais vaikų (kartais – išgalvotais) personažais – Karlsonu, Mumiais, Mike Pūkuotuku... Bet jis kitoks! Ir tikiu, kad gali puikiai tapti naujuoju mažųjų skaitytoju draugu, Personažu iš didžiosios raidės.

Tekstas pasiskolintas iš Bernardinai.ltAktualu
Nėra

Daugiau
VAGOS grupė, Gedimino pr. 50, LT-01110 Vilnius; Tel. +370 5 249 81 21; Faks. +370 5 249 81 22; El. paštas: info@vaga.lt