2018 m. vasario 21 d.
 
Apie leidyklą
Anonsai
Naujienos
Leidiniai
Autoriai
Partneriai


Apie knygų centrą
Paslaugos
 
Užsiprenumeruokite naujienas!
 
El. paštasAPIE MUS RAŠO   

Šeštadienį, Vilniaus knygų festivalio metu, buvo paskelbta 2012-ųjų metų geriausia verstinė knyga. Ja tapo Lenos Eltang „Akmeniniai klevai“, kurią iš rusų kalbos vertė Vladas Braziūnas.

Tai daugiasluoksnis romanas, jau atrastas ir apdovanotas Rusijoje. „Šią knygą turėtų skaityti visi, kurie skaito poeziją, nes tai yra poetės romanas. Jame svarbus kiekvienas žodis su savo ritmu ir eufonija. Romanas yra daugiasluoksnis, tad vienas jame gali atrasti detektyvą, kitas – žmogiškųjų santykių romaną. Taip jį galima narstyti iki mitologinių, poetinių linijų“, – apie knygos skaitytoją kalbėjo vertėjas.

Įdomu, jog pati autorė jau nuo 1991 metų gyvena Lietuvoje. Ištekėjusi už lietuvio, iš Sankt Peterburgo kilusi moteris, net ir po skyrybų nenorėjo palikti šio krašto: „Lietuva man pasidarė tokia miela, kad aš niekur nenorėjau iš jos važiuoti. Aš manau, kad Vilnius yra ideali vieta rašytojui. Pažiūrėkit į mano vertėją, Vladą Braziūną, koks jis fantastiškas žmogus. Tokių tik Lietuvoje gali rasti.“

Lenos Eltang knyga, kaip geriausia, buvo išrinkta ir ekspertų, ir skaitytojų. Balsavusiųjų internetu sprendimu, o jų iš viso buvo 842 žmonės, antroji vieta atiteko Vincento Ravaleco knygai „Padugnės giesmė“, iš prancūzų kalbos vertė Dainius Gintalas. Trečioji vieta Jerzy Pilcho knygai „ Mano pirmoji savižudybė“, iš lenkų kalbos vertė Vyturys Jarutis.

Naujausia nugalėtojos knyga, „Kitokie būgnai“, Lietuvoje susidomėjimo dar nesulaukė, nors šiuo metu iš rusų kalbos ją jau verčia estai ir latviai. „Įtariu, kad aš ten kažką tokio pasakiau, ko Lietuva žinoti nenori. Galbūt po šio apdovanojimo situacija pasikeis“, – linksmai nusiteikusi pasakojo Lena.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/kultura/literatura/2012-uju-metu-geriausios-verstines-knygos-titula-pelne-lenos-eltang-akmeniniai-klevai-286-369132#ixzz2fidRZauvAktualu
Nėra

Daugiau
VAGOS grupė, Gedimino pr. 50, LT-01110 Vilnius; Tel. +370 5 249 81 21; Faks. +370 5 249 81 22; El. paštas: info@vaga.lt