2018 m. vasario 21 d.
 
Apie leidyklą
Anonsai
Naujienos
Leidiniai
Autoriai
Partneriai


Apie knygų centrą
Paslaugos
 
Užsiprenumeruokite naujienas!
 
El. paštasAPIE MUS RAŠO   

 
Autorius: Aldona Juozaitytė
Šaltinis: motociklininke.lt
 

„Gerumas – vertingiausia valiuta“


Ką tik pasirodžiusi Leono Logothetiso knyga „Gerumo dienoraštis“  (2015) – šiuo metu knygynų perkamiausių knygų sąraše. Ji taip pat yra kelionės aplink pasaulį liudytoja. Autorių įkvėpė atsitiktinai pamatytas filmas „Motociklininko dienoraštis“ – vyras nusprendė vykti iš Los Andželo aplink pasaulį ir grįžti į Los Andželą senoviniu geltonu motociklu su priekaba.

Knyga nėra tik dar viena nuotykių fiksavimo išraiška. Vyras, dar prieš kelionę nusprendęs, kad nepriims piniginės pagalbos, už gera „mokėjo“ geru. Taip keliautojas norėjo įkūnyti dosnumo ir dovanojimo prasmes. Kelyje sutikti žmonės rasdavo jam nakvynę, dalindavosi maistu, parūpindavo degalų, o jis atgalios iš viso per kelionę įteikė apie 15 dovanų. Pavyzdžiui, vieno neturtingo vyro vaikams suteikė galimybę lankyti mokyklą – apmokėjo jų mokslus iki kol jiems sueis 18 metų.

„Kažkas manyje neatšaukiamai pasikeitė. Che Guevara man tapo įrodymu, kad mūsų kelionė Žemėje nėra tokia jau beprasmė ir nereikšminga. Tikrai ne“, – rašo L.Logothetis.Baikerių klubo „Hell‘s Angels“  ir Lietuvos baikerizmo istorija


Pasaulinis bestseleris „Pragaro angelas“  lietuvių kalba pasirodė 2008 m. Ši knyga puikiai iliustruoja keturių dešimtmečių kelią, kurį klubo įkūrėjas Ralphas „Sonny“ Bargeris ir klubo nariai „nuriedėjo ant dviejų ratų“. Vadinamoji baikerių biblija – tai be skrupulų pasakojama baikerių tiesa, išversta į 15 kalbų. „Hell‘s Angels“, galima sakyti, įkūnijo „blogiuko“ įvaizdį visame pasaulyje.

Knygos atvirumas – šokiruoja. Pavyzdžiui, joje yra skyrius  apie „moteris, merginas, mergužėles, paukštytes“. Čia aptariama, kad daugelis vyrų gyveno ne su viena moterimi, kokias „spalvas“ (antsiuvus) klubo nariai gaudavo permiegoję su juodaplauke ar sergančia menstruacijomis mergina. Žodžiu, ne visos knygos vertos gulėti lentynose.

Rimo Bružo išleista „Bikerstory.lt. Lietuvos motociklizmo istorija 1918-1940 m.“ (2012) – tai „autentiškų dokumentų rinkinys ir archyvinių fotografijų albumas, laikraščių iškarpos ir straipsniai, amžininkų atsiminimai“. Ši knyga svarbi perskaityti kiekvienam Lietuvos motociklininkui.


Daugiau skaitykite - http://www.15min.lt/gazas/naujiena/gatve/9-knygos-lietuviu-kalba-apie-motociklus-ir-isskirtine-baikeriu-kultura-221-539997
 Aktualu
Nėra

Daugiau
VAGOS grupė, Gedimino pr. 50, LT-01110 Vilnius; Tel. +370 5 249 81 21; Faks. +370 5 249 81 22; El. paštas: info@vaga.lt